O alkomatach dowodowych.

Często we wszelkiego rodzaju firmach lub innych instytucjach czy urzędach zdarza się, że pracownicy przychodzą do miejsca wykonywania pracy w stanie nietrzeźwym. Za takie zachowanie grozi zwolnienie dyscyplinarne, które bywa przyczyną wielu kolejnych problemów łącznie z trudnościami ze znalezieniem nowej pracy. Alkomaty dowodowe zostały przeznaczone dla firm oraz instytucji po to, by stanowiły swoisty dowód dla sądów. Alkomat staje się dowodowy, jeśli uprzednio przeprowadzi się proces wzorcowania. Klient może sobie życzyć wykonania wzorcowania, za co oczywiście będzie musiał uiścić dodatkową opłatę. Opłata ta w dużej mierze zależy od tego, jaki model alkomatu klient zamierza wybrać. Z kolei proces kalibracji przez pierwszy rok działania i pracy alkomatu w wielu punktach wykonuje się gratisowo. My do zakupu polecamy szczególnie modele w zestawach. Są to: alkomat z bateriami, dodatkowo dołączonych jest 500 sztuk jednorazowych ustników rurkowych, 5 sztuk ustników do wielokrotnego użytku. Do tego także ustnik przydatny przy badaniach przesiewowych, etui, obudowa kompletu w stylu małej walizki, opaska na rękę, USB oraz oprogramowanie na płytce kompaktowej. Dopełnieniem pakietu jest także Certyfikat Kalibracji.
Alkomat domowy


W sam raz na alkomaty dowodowe nadają się alkomaty policyjne, głównie dzięki swojej dokładności oraz solidności wykonania. Sensory spektrofotometryczne działają bez uchybień i można im zaufać w każdej sytuacji. Alkomaty policyjne, stosowane przez służby mundurowe na całym świecie odnajdą się doskonale w instytucjach państwowych oraz wszelkiego rodzaju urzędach. Alkomaty cyfrowe są najlepszym wyborem, mimo że ich cena początkowo może nieco przerażać. Dokładne oraz stabilne czujniki elektrochemiczne zostały zaprojektowane przez znawców tematu. Nowe sensory sprawiły, że sprzęt dostępny do tej pory zazwyczaj tylko dla Policji może znaleźć zastosowanie także wśród wielu innych grup zawodowych.

W trosce o dobry stan alkomatów dowodowych warto wybierać te serwisy, w których wszystkie alkomaty kalibruje się w jednakowych cenach. Nie bez znaczenia pozostają także wszelkie naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne. Przed oddanie alkomatu do kalibracji warto się upewnić, czy każdy proces kalibrowania zostanie odpowiednio udokumentowana świadectwami wskazującymi na jakość. Klientowi należy się bowiem nie tylko zwrot skalibrowanego sprzętu, ale także dokument jasno zaświadczający, że kalibracja miała miejsce w danym dniu i przebiegła pomyślnie. Każdy nowy sprzęt sprzedawany przez dany sklep powinien też zawierać taki dokument.

Co ciekawe, wielu odpowiedzialnych za działanie alkomatów dowodowych i innych w miejscach pracy częściej wysyłają sprzęty do kalibrowania droga pocztową lub kurierską, niż oddają alkomaty do zreperowania komuś na miejscu. Wszystko to zależy także od stopnia zaufania płynącego w kierunku danego serwisu. Alkomaty po zakończonych kalibracjach odsyłane są właścicielom lub firmom tradycyjnie za pobraniem. Jeśli chcemy przesłać alkomat dowodowy lub inny do kalibracji – musimy usunąć z nich wszelkie baterie oraz ustniki.